Jak wybrać prezenty dla niej

       Większość panów zadaje sobie to pytanie przynajmniej raz w roku.  Okazji do obdarowywania prezentami jest pod dostatkiem. Poczynając od najpopularniejszych tj. urodziny,  imieniny, rocznicą ślubu lub poznania. Można by je mnożyć w nieskonczoność.

     Trafić w gust kobiety jest niełatwym zadaniem.  Bez znajomości jej oczekiwań i gustów, czyn ten urasta do wymiaru niemożliwego.  Mnogość ofert na  prezenty dla niej  sprawia że łatwo się zagubić.  

Prezenty dla niej
Prezenty dla niej

Kobiety mają przeróżne gusty i upodobania.  Poczynając od kolorów, poprzez stylistykę ubioru i fryzury, aż po nuty zapachowe perfum i rodzaje kosmetyków. Dla wielu panów wybór odpowiedniego upominku dla kobiety urasta do rozmiaru niewykonalnego. Z zasady mężczyzni kierują się zupełnie innymi wytycznymi  w temacie Prezenty dla niej.

Należy przy tym uwzględnić wiek,  stan zdrowia i upodobania obdarowanej. Nie jest trudno strzelić gafę np. obdarowując łyżwami osobę z niedowładem nóg lub ofiarowując osobie młodej wiekiem kosmetyki dla cery dojrzałej. Idealnie jest jeśli wcześniej uda się ustalić co jej sprawi radość, o czym marzy albo jaka sukienka śni się jej po nocach.

Warto uważnie wsłuchiwać się w treść dialogu i skrupulatnie kodować praktyczne wskazówki. Bywa,  że płyta ulubionego zespołu lub najnowsza książka uwielbianego autora wprawi obdarowaną w prawdziwy zachwyt.

W ostateczności można poprosić o poradę najbliższą przyjaciółką lub krewną obdarowanej.

W kręgu jej najbliższych zawsze znajdzie się osoba doskonale zorientowana w jej gustach i upodobaniach. Dobre notowania mają też zakupy w towarzystwie osoby obeznanej z jej gustami. Takie prezenty dla niej często są strzałem w dziesiątkę. Przy zakupie kosmetyków warto zapoznać się z opinią ekspedientki, zazwyczaj doskonale zorientowanej w doborze i zaletach sprzedawanych artykułów. Jeśli cena nie stanowi bariery, można zaszaleć nawet w antykwariacie. Tam zawsze jest pod dostatkiem pięknych przedmiotów będących wspaniałym materiałem na prezenty dla niej.

Panuje ogólnie pojęte przekonanie, że wśród kobiet przeważają estetki, dla których piękno zawsze ma swoją cenę.